“Lufta” në PD/ Mbi 10 persona të ndaluar, shumë të lënduar

Kronika
Nga Kronika 8 Janar, 2022 14:49

“Lufta” në PD/ Mbi 10 persona të ndaluar, shumë të lënduar

Ndonëse nuk ka ende një bilanc zyrtar, përleshjet tek selia e PD para dhe pas ndërhyrjes së policisë kanë lënë pas një bilanc të rëndë.

Janë mjaft persona që kanë mbetur të lënduar gjatë incidenteve dhe skenave të dhunës në selinë e partisë demokratike.

Shumica janë lënduar pas gureve që janë hedhur nga kati I dytë I ndërteses ndërsa pjesa tjeter ka pasur shfaqur probleme në frymëmarrje pas përdorimit në mase të gazit lotsjelles nga forcat e rendit dhe mbështetesit e Bashës.

Dy prej te plagosurve jane duke marre trajtim ne spitalin e Traumes.

Po ashtu bëhet e ditur se deri tani forcat e rendit kanë shoqëruar në komisariat të paktën 10 persona.

Kronika
Nga Kronika 8 Janar, 2022 14:49