Berisha mbyll protestën e dhunshme: Do rikthehemi me forma të fuqishme!

Kronika
Nga Kronika 8 Janar, 2022 13:45

Berisha mbyll protestën e dhunshme: Do rikthehemi me forma të fuqishme!

Ish-kryeministri Sali Berisha mbylli protestën e dhunshme para PD-së pas më shumë se 3 orësh. Por ai paralajmëroi protesta e sotme nuk është fundi pasi do të rikthete në një formë edhe më të dhunshme.

“Kjo protestë ju faktoi shqiptarëve fytyrën e vërtetë të regjimit të sotëm. U faktoi në mënyrë përfunditmare se Edi Rama mban peng Lul Bravën dhe bashkë me të me mban me dhunë dhe terror selinë e PD-së. Ky përbën një akt të pashembullt në 30 vite.

Sot ne do shpërndahemi. Sepse janë vërsulur si bisha për të mbushur komisariatet. Do kujdesimi për të plagosurit që janë goditur me carje koke dhe në forma të tjera. Do njoftojmë shumë shpejt betejën tjetër të cilat nuk ndalet kurrë deri në fitore të plotë. Ju ftoj ta mbyllim këtë protestë këtu për ta vazhduar në mënyrën më absolute me forma edhe më të fuqishme se sa kjo sot”, tha ish-kryeministri.

Top Channel

Kronika
Nga Kronika 8 Janar, 2022 13:45