Taksisti ngacmon seksualisht pasagjeren

Kronika
Nga Kronika 7 Janar, 2022 08:46

Taksisti ngacmon seksualisht pasagjeren

Policia e Kosovës ka njoftuar se në Drenas një femër është ngacmuar seksualisht nga një taksist.

Rasti ka ndodhur më 2 janar, rreth orës 13:00.

“Ankuesja femër kosovare me 04.01.2022, ka raportuar se, me datën e cekur një person i dyshuar – shofer taksie, derisa ishte duke udhëtuar në veturën e tij, e ka ngacmuar seksualisht. Viktima, deklaron se nuk e din saktë lokacionin se ku ka ndodhur dhe nuk e njeh të dyshuarin, po ashtu tek e njëjta vërehet se ka pengesa të zhvillimit mendor”, thuhet në njoftim.

Policia bën të ditur se lidhur me rastin është informuar edhe prokurori, ndërsa njësitet policore janë duke hetuar rastin.

Kronika
Nga Kronika 7 Janar, 2022 08:46