Rrëmbyen një person dhe kërkuan para për lirimin e tij

Kronika
Nga Kronika 7 Janar, 2022 08:42

Rrëmbyen një person dhe kërkuan para për lirimin e tij

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dy persona në Viti, të cilët dyshohen se kishin rrëmbyer një person.

Rasti ka ndodhur më 5 janar, rreth orës 22:35.

“Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovar pasi që, të njëjtit dyshohet se ka kryer veprën e cekur duke mashtruar viktimën mashkull kosovar përmes rrjeteve sociale, se do i sjellin një dhuratë në shtëpi. Të dyshuarit pasi kanë shkuar në shtëpinë e viktimës, të njëjtin e ka rrëmbyer duke e futur në veturë dhe e kanë dërguar në Prishtinë, ndërsa në këmbim të lirimit të tij, nga shokët e viktimës kanë kërkuar para të gatshme në vlerë 1000 €”, njofton Policia.

Policia bën të ditur se me vendim të prokurorit, të dyshuarit pas intervistimit janë dërguar në mbajtje. /Telegrafi/

Kronika
Nga Kronika 7 Janar, 2022 08:42