Grabitje e armatosur

Kronika
Nga Kronika 6 Janar, 2022 23:51

Grabitje e armatosur

Dy persona nën kërcënimin e armës kanë kryer një grabitje në objektin e PTK-së në lagjen Bregu i Diellit në Prishtinës

Kështu ka njoftuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahemti. 

Sipas saj, rasti ka ndodhur rreth orës 19:00 dhe pas marrjes së informacionit, Policia ka dal në venin e ngjarjes dhe ka iniciuar hetim lidhur me rastin, si dhe ka nisur me ndërmarrjen e veprimeve të nevojshme policore me qëllim të zbardhjes së rrethanave të rastit.

Kronika
Nga Kronika 6 Janar, 2022 23:51