Ky ështëpersoni që u ekstradua në Gjermani, akuzohet për dy vepra penale

Kronika
Nga Kronika 4 Janar, 2022 00:01

Ky ështëpersoni që u ekstradua në Gjermani, akuzohet për dy vepra penale

Gjatë ditës u raportua për një kosovar nga Istogu, i cili po kërkohet ndërkombëtarisht.

48 vjeçari ishte spallur në kërkim ndërkombëtar për veprat penale “Grabitje me dhunë” dhe “Kanosje”.

I njëjti u vë në pranga sot, në pikën e kalimit kufitar në Morinë.

Burime të Indeksonline 

Kronika
Nga Kronika 4 Janar, 2022 00:01