Policia ndalon furgonin e mbushur me fishekzjarre

Kronika
Nga Kronika 3 Janar, 2022 22:51

Policia ndalon furgonin e mbushur me fishekzjarre

Forcat “Shqiponja” ndalojnë një furgon të mbushur plot me fishekzjarre.

Mjeti raportohet se është ndaluar në hyrje të qytetit, ndërsa është shoqëruar për në komisariat shoferi i mjetit.

Vlera e mjeteve piroteknike llogaritet se shkon në mijëra euro.

Prej disa vitesh në vendin tonë është ndaluar tregtimi i lëndëve piroteknike dhe fishekzjarrëve, pasi janë shpallur të kundërligjshme.

Kronika
Nga Kronika 3 Janar, 2022 22:51