Hidhet në erë me tritol, zbulohet pronari i mjetit

Kronika
Nga Kronika 3 Janar, 2022 22:49

Hidhet në erë me tritol, zbulohet pronari i mjetit

Një shpërthim me eksploziv ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qytetin bregdetar të Vlorës.

Shpërthimi i fuqishëm është regjistruar pranë zonës së Kuzum Babasë në Vlorë.

Sipas burimeve për mediat, policia njofton se eksplozivi i është vendosur një makine Pasat me targa AA 151 MJ në pronësi të Benard Sinomataj, të parkuar pas poliklinikes ne lagjen ‘Hajro Cakerri’ ne qytetin e Vlorës.

Policia dhe grupi hetimor janë nisur në vendngjarje për të bërë të mundur zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe identifikimin e autorëve.

Vlorë/ Informacion paraprak

Më datë 03.01.2022, rreth orës 18:30, në lagjen “Hajro Cakërri”, Vlorë, dyshohet se në pjesën e përparme të një automjeti tip” Volkswagen Pasat” , në pronësi të shtetasit B.S., ka shpërthyer një sasi e vogël lëndë plasëse, ku si pasojë ka vetëm dëme të vogla materiale.  Automjeti ka shumë kohë i parkuar pasi pronari i mjetit prej kohësh ndohet jashtë shtetit.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar forcat e Policisë dhe grupi hetimor ku vijon veprimet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.

Kronika
Nga Kronika 3 Janar, 2022 22:49